To wydarzenie od kilkunastu lat przyciąga narodowych rewolucjonistów nie tylko z Hiszpanii. XVI „Jornadas de la Disidencia” to 3 dni prelekcji, spotkań z nacjonalistycznymi dysydentami represjonowanymi za poglądy, prezentacji wydawnictw oraz recitali poetyckich. Po prostu metapolityka i antysystemowa kultura w najlepszym wydaniu. Za organizację odpowiada Ediciones Fides – wydawnictwo stworzone przez jedną z głównych postaci hiszpańskiego ruchu narodowo-rewolucyjnego. Juan Antonio Lllopart, bo o nim mowa, w Polsce jest znany z tekstów, które regularnie pojawiają się na łamach pisma „Szczerbiec”.
A.D. 2022 w Madrycie swoje prelekcje wygłosili m. in. Isabel Medina Peralta, Jose Alsina Calvés, Hervé van Laethem (Belgia, ruch Nation), Youssef Hindi (Francja), Marco Scatarzi (Włochy, jeden z głównych działaczy środowiska Casaggì z Florencji, twórca wydawnictwa Passaggio al Bosco), Michèle Renouf (Wielka Brytania) i w końcu niesamowity Pedro Varela.
Czy podobna inicjatywa może pojawić się w Polsce? Nie tylko może, ale musi. Być może jej inicjatorem będzie projekt Konfrateria Idei Axis, o którym pisaliśmy TUTAJ. Na gruncie wydawniczym mamy już „Szczerbca”, który od lat jest forum opozycji narodowej i europejskiej. To jedyne takie pismo w Polsce, gdzie publikowane były, są i będą teksty niezapomnianych wrogów demoliberalnego Systemu, marksizmu i liberalizmu, a także niepokornych historyków i współczesnych dysydentów. Nowy, podwójny numer (162-163) pisma jest najobszerniejszy w historii – szczegóły TUTAJ. Polecamy także poprzedni 161. numer, gdzie można przeczytać teksty Jean-Marie Le Pena czy Williama Luthera Pierce’a – szczegóły TUTAJ.
Najnowsze komentarze