Najnowszy numer Frondy otwierają dwie reklamy. Jedna nowej książki Marcina Wolskiego wydanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II (ten znany autor powieści z odważnymi scenami erotycznymi ostatnio napisał parę powieści na zlecenie instytucji państwowych) oraz ogłoszenie werbunkowe Rycerzy Kolumba (jak głosi wiarygodne źródło Górny i Terlikowski mają rozkręcać nową radę zakonu w Warszawie).
W numerze uzależnieni od Frondy znajdą kolejną dawkę informacji o: medialnych manipulacjach wokół globalnego ocieplenia żerujących na strachu, milenarystycznej histerii, nagonce na kościół za jego bezkompromisową walkę z cywilizacją śmierci, drugim soborze watykańskim, zagadnieniach filozoficzno teologicznych, medialnej kampanii nienawiści środowiska gazety wyborczej wymierzonej w niezależnych historyków, roli rodziny w wychowaniu, potrzebie tworzenia szkół prywatnych, dyskusjach wokół aborcji i kary śmierci.
Najciekawszym tekst najnowszego numeru Frondy poświęcony jest różnicom w potrzebach edukacyjnych chłopców i dziewcząt. Obecny model edukacji zniechęca do nauki chłopców. Chłopcy w szkołach podstawowych i średnich nie otrzymują należytej pomocy w edukacji, przez co nie nabywają oni umiejętności niezbędnych do funkcjonowania w świecie współczesnym i są skazani na biedę. Gorsze wyniki edukacyjne chłopców są spowodowane tym że współczesny system edukacyjny ukierunkowany jest na nagradzanie zdolności które biologicznie posiadają dziewczynki. Likwidacja nauczania koedukacyjnego sprawia że chłopcy osiągają lepsze wyniki.
Numer zamykają: teksty z blogów na portalu Fronda, recenzje książek, rozmowa z znanym francuskim powieściopisarzem Jeane Raspailem, teksty tłumaczone z języków obcych, niezwykle ciekawe teksty o patriotycznej tożsamości polskiego hip hopu i o ojcu Pio.
Jan Bodakowski
Najnowsze komentarze