Empatia, wolność, szacunek dla drugiego człowieka – heroldowie Nowego Wspaniałego Świata namiętnie operują wzniosłymi hasłami. W praktyce wszystko kończy się podeptaniem podstawowych praw.
Alfie Evans urodził się 9 maja 2016 roku w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii. W listopadzie 2016 roku – w wieku sześciu miesięcy – Alfie trafił na oddział pediatryczny szpitala dziecięcego. Lekarze orzekli, że chłopiec nie rozwija się poprawnie i znajduje się na etapie rozwoju maksymalnie dwumiesięcznego niemowlęcia. Jego stan dramatycznie pogorszył się w połowie grudnia. Trafił na ostry dyżur z kaszlem, wysoką temperaturą i rytmicznymi drganiami wszystkich czterech kończyn i szczęki. Z każdym dniem jego stan był coraz gorszy – miał ataki podobne do padaczki. Orzeczono hipsarytmię (nieregularny zapis wolnych fal mózgowych). Chłopiec od tego momentu jest w śpiączce. Po kilku miesiącach bezowocnego leczenia lekarze zaczęli podważać sens dalszego podtrzymywania dziecka przy życiu. Rodzice przez cały czas domagali się kontynuowania leczenia.
Po roku bezskutecznego leczenia Alfiego szpital wystąpił w grudniu 2017 roku do sądu w Liverpoolu o odebranie praw rodzicielskich Evansowi i James i wydanie zgody na odłączenie chłopca od aparatury podtrzymującej życie. Szpital przed sądem twierdził, że dalsza opieka medyczna jest „nieuczciwa i niehumanitarna”. Sąd orzekł na korzyść szpitala, by odłączyć chłopca od sprzętu bez zgody rodziców. Sędzia Anthony Hayden tłumaczył, że Alfie „potrzebuje spokoju, ciszy i prywatności, by mógł zakończyć swoje życie tak jak je przeżył, czyli z godnością”. Rodzice wnioskowali jeszcze o pozwolenie na leczenie dziecka we Włoszech. Sąd apelacyjny w styczniu 2018 roku podtrzymał orzeczenie liverpoolskiego sądu. Rodzice złożyli wtedy apelację do Sądu Najwyższego, ale ten wniosek został w marcu odrzucony. Pod koniec marca 2018 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka nie dopatrzył się w sprawie Alfiego i jego rodziców naruszenia praw człowieka. 23 kwietnia włoskie władze przyznały tymczasem chłopcu obywatelstwo, by ułatwić mu podróż do Włoch. Prawnicy rodziców po raz kolejny poprosili wtedy o interwencję Sąd Najwyższy, ale ich wniosek o podtrzymanie dziecka przy życiu został odrzucony. Alfie „odłączony od aparatury”. Sędzia prowadzący sprawę zdecydował też, że lekarze mają odłączyć chłopca od aparatury podtrzymującej życie o godz. 21. Tak też się stało. Mały chłopiec walczył niczym gladiator do soboty 28 kwietnia do godziny 2:30, choć miał umrzeć po kilku minutach. Z pewnością jest już w Domu Ojca.
Alfie Evans to ofiara Nowego Wspaniałego Świata, w którym nie ma miejsca dla chorych/niepełnosprawnych/starych. Są oni „zbędnym obciążeniem”, „kosztem”, „niepełnowartościowymi konsumentami”. Kretyńskie gwiazdki medialne walczą o karpie, w sprawie Alfiego wolały milczeć. Prawo do życia nie jestem prawem człowieka, ale już prawo do aborcji tak. Amnesty International, która tak chętnie angażuje się w pomoc różnym lewicowo-liberalnym degeneratom, tym razem napisała: „Nie mamy jednak możliwości zaangażowania się, nie mamy wglądu w sytuację chłopca i nie znamy wszystkich okoliczności”.
Prezes NOP krótko podsumował decyzje brytyjskiego wymiaru „sprawiedliwości”:
Brytyjski sąd: mały Alfie musi umrzeć. Rodzice: może być leczony we Włoszech. Brytyjski sąd: nie można go przewieźć, bo zagraża to jego.. życiu. Sędzia Anthony Paul Hayden: mistrz logiki level 10. Nasz postulat: powiesić sędziego Haydena – uratuje to jego życie.
Ojciec Alfiego podziękował Polakom: „To, jakie wsparcie otrzymaliśmy od Polski jest niesamowite. Dziękuję wam wszystkim, jesteście wspaniali”.
Na podstawie: wp.pl/nacjonalista.pl
28 kwietnia 2018 o 21:54
Komentarz prof. Jacka Bartyzela do sprawy:
„Chyba żaden naród na świecie nie został aż tak znicestwiony duchowo przez protestantyzm, jak Anglicy. Purytanizm zabił old merry England i uczynił z Anglików zimne, bezduszne potwory, których jedyną moralnością jest hipokryzja”.
28 kwietnia 2018 o 21:56
„Alfie Evans odszedł o godzinie 3:30 czasu polskiego. Do rodziny chłopca płyną kondolencje z całego świata. W tym również ze strony rodziców, których pociechy również walczyły o życie na oczach całego świata.
Hołd małemu Alfiemu złożyła matka zmarłego w ubiegłym roku Bradely’a Lowery’ego, Gemma. Chłopiec zmagał się z neuroblastomią. Jego historia poruszyła Brytyjczyków. Jako że Bradley był wielkim fanem drużyny Sunderland, piłkarze natychmiast ruszyli z odzewem. Świat obiegła jego fotografia z idolem, Jermainem Defoe, który nie krył łez gdy został zapytany o młodego fana. Bradley odszedł w wieku 6 lat otoczony najbliższymi.
Posyłam swoją miłość rodzicom Alfiego. Zrobili wszystko co mogli dla swojego chłopczyka. Spoczywaj w pokoju kochanie. Leć wysoko z aniołami i pobaw się z moim synkiem – napisała Gemma Lowery na profilu Bradley Lowery Foundation na Facebooku.
Oświadczenie w sprawie wydali także rodzice zmarłego Charliego Garda. Malec cierpiał na niezwykle rzadką chorobę genetyczną. Rodzina niespełna 11 miesięcznego chłopczyka także wdała się w konflikt z personelem szpitala Great Ormond Street Hospital w kwestii dalszej opieki nad chorym dzieckiem. Sprawą zainteresował się m.in prezydent Trump. Niestety, podobnie jak w przypadku Afliego po wielomieisięcznych bataliach sądowych, nakazano odłączyć dziecko od aparatury. Maleńki Charlie zmarł w hospicjum tydzień przed swoimi pierwszymi urodzinami.
Rodzina zwróciła uwagę na to, iż problem może stanowić prawo panujące w Zjednoczonym Królestwie, które nie tworzy gruntu na którym zarówno władze jak i rodzice moga działać wspólnie na rzecz dobra dziecka.
Dla tych, którzy nie byli w takiej sytuacji, niemożliwe jest zrozumienie bólu, przez który przechodzą Tom i Kate. Kiedy walczyliśmy o to, aby nasz syn, Charlie Gard, otrzymał szansę na wypróbowanie leczenia, które mogłoby poprawić jego jakość życia, zdaliśmy sobie sprawę, że takie przypadki będą miały miejsce, dopóki prawo nie zostanie zmienione. Od czasu odejścia Charliego w lipcu zeszłego roku pracowaliśmy z konsultantami pediatrycznymi, etykami, starszymi prawnikami, brytyjskimi politykami i innymi rodzicami, którzy ucierpieli w podobnych sytuacjach, jak my, próbując zaproponować prawo, które zapobiegnie bolesnym i długotrwałym konfliktom między rodzicami a lekarzami. Nazywaliśmy to „prawem Charliego”.
Wtóruje im były poseł UKIP, Steven Woolfe, który w trakcie kampanii podkreślił, iż ma miejsce niebezpieczny trend polegający na pozbawianiu rodziców prawa do decydowania o opiece lekarskiej ich dzieci.”
http://nczas.com/2018/04/28/inne-glosne-przypadki-smierci-dzieci-posel-ukip-po-smierci-alfiego-evansa-ma-miejsce-niebezpieczny-trend/
28 kwietnia 2018 o 21:57
„Ksiądz Gabriele Brusco z Włoch towarzyszył rodzicom małego Alfiego w szpitalu. Duchowny wspierał ich modlitwą i podnosił na duchu. Władze placówki podchodziły do niego w sposób niechętny, ale tolerowały jego obecność, do czasu. W czwartek ksiądz otrzymał zakaz zbliżania się do chłopca i szpitala. Nie mógł udzielić Alfiemu sakramentu namaszczenia chorych.
Kapłan był obecny przy dziecku, kiedy lekarze zdecydowali się na odłączenie go od aparatury. W wywiadzie dla włoskiego programu T2000 stwierdził, że pracownicy szpitala czekali sześć godzin na śmierć Alfiego, następnie, co jest usankcjonowane prawnie, musieli podać mu pożywienie.
Spędzał czas chłopcem, kiedy ten każdym swoim oddechem udowadniał lekarzom, jak bardzo pomylili się w swoich diagnozach. Jak wspomniał, ojciec Alfiego wielokrotnie prosił, by Brusco: położył dłoń na jego głowie i pomodlił się za niego.
ZOBACZ: Brytyjczycy zabili włoskiego obywatela. Czas na ostrą reakcję z Rzymu?
Miały kolejne dni, kapłan wciąż wspierał dziecko i rodziców w szpitalu, który jak stwierdził, zostało zamienione w prawdziwy fort, a po korytarzu, przy samym tylko pokoju Alfiego chodziło dziesięciu lub piętnastu policjantów.
W czwartek ksiądz został nagle wezwany do Londynu przez swojego proboszcza. Ten oświadczył mu, że nie może wrócić do szpitala. Kapłanowi nie pozwolono nawet pożegnać się z rodzicami i chłopcem.
W czasie ostatnich, jak się okazało, godzin życia, mały Alfie został pozbawiony nawet dostępu do opieki duchowej. Nie otrzymywał już wtedy ani jedzenia, ani wody.
Mimo dramatycznych prób Brusco, by wrócić do Alder Hey urzędnicy stwierdzili, że nie jest to możliwie. Co ciekawe jeden z nich, którym rozmawiał ksiądz, powiedział, że w normalnych sytuacjach pozwala się na kontakt chorego z kapłanem. Jednak tym razem jest to niemożliwe.”
http://nczas.com/2018/04/28/lekarze-zabronili-ksiedzu-dostepu-do-alfiego-evansa-nie-mogl-udzielic-chlopcu-sakramentu-namaszczenia/
30 kwietnia 2018 o 19:18
Babcia Alfiego powiedziała, że jego stan zdrowia pogorszył się w wyniku szczepień. Prawdopodobnie dlatego psychopaci rządzący GB byli tak zdesperowani, żeby go zabić i nie pozwolić na przewiezienie do Włoch, gdzie tamtejsi lekarze mogliby ujawnić prawdę o prawdziwym powodzie stanu zdrowia chłopca, a to odbiłoby się echem na świecie i uderzyło w maltuzjański program wyszczepiania ludzkości. Włosi są dość ogarnięci w kwestii szczepień, zwłaszcza po niedawnej aferze:
http://ram.neon24.pl/post/142630,o-szczepionkowej-masakrze-wloskich-wojskowych
PS. W 1885 r. w Leicester Anglicy potrafili jednak wyjść na ulicę, by bronić swoich dzieci
https://szczepienia.wybudzeni.com/2017/07/23/metoda-leicester-ospa-prawdziwa-i-nieszczepieni/
teraz – w obronie Alfiego – już żadnej stanowczej, masowej reakcji nie było.
2 maja 2018 o 13:54
Transparent kibiców Lecha Poznań na meczu z Górnikiem Zabrze:
http://pyrusy.pl/wp-content/uploads/2018/05/Lech-KSG-28.04.-2018-4.jpg
2 maja 2018 o 15:25
Transparent kibiców Legii Warszawa na meczu z Koroną Kielce:
https://legionisci.com/zdjecia2/2018/1524859328.jpg