Rozpowszechniona narracja wokół tzw. czarnych protestów, które przetoczyły się przez Polskę w 2016 roku prezentuje je jako ruch oddolny i spontaniczny. Analiza powszechnie dostępnych w Internecie materiałów pokazuje jednak, że na rzekomo spontaniczne działania, organizacje feministyczne uzyskały gigantyczne środki z zagranicy, głównie od organizacji finansowanych przez George’a Sorosa.
Ordo Iuris prześledziło sprawozdania finanowe organizacji feministycznych i lewicowych. Wynika z nich, że z zagranicy na ,,czarny protest” popłynęło około milion złotych. Analizie poddano wsparcie dla Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny i związanych z nią organizacji (m.in. ASTRA Network) oraz Stowarzyszenia Współpracy Kobiet NEWW-Polska. W finansowanie akcji tzw. feministek i zwolenników aborcji bezpośrednio zaangażowany był Global Fund for Women, organizacja promująca dostęp do aborcji, która jest partnerem i grantobiorcą Open Society Foundations, największej międzynarodowej fundacji p. Sorosa. W 2016 r. uruchomiła skuteczne kampanie medialne, by wywierać nacisk na rząd, prowadząc do masowych protestów w tzw. czarny poniedziałek. ASTRA Network (Federa) otrzymała od GFW 12 tys. USD, a Fundacja Współpracy Kobiet – 10 tys. USD. „Czarne protesty” opłacała także International Women’s Health Coalition, finansowana przez Open Society Institute p. Sorosa. Z kolei Sigrid Rausing Trust 1 marca 2016 r., gdy zapowiedziano już zbiórkę podpisów pod projektem „Stop aborcji”, przekazał działającej w ramach Federy ASTRZE 90 tys. GBP.
Instytucjonalne wsparcie „czarnych protestów” pochodziło nie tylko ze strony międzynarodowych organizacji. Do udziału w protestach zachęcała istotna część mediów, w tym tytuły należące do koncernu Agora S.A., którego udziałowcem jest fundusz MDIF założony przez George’a Sorosa (jak wspomniano, założone i finansowane przez tego finansistę fundacje w aktywny sposób finansowały organizację „czarnych protestów”). W polityczne protesty radykalnych środowisk lewicowych aktywnie zaangażowała się też część polskich uczelni wyższych. Takim wsparciem z pewnością można określić informację o usprawiedliwieniu nieobecności w dniu 3 października 2016 r. („czarny poniedziałek”)
Na podstawie: ordoiuris.pl/tvp.info
#CzarnyProtest #CzarnyWtorek #Polska #welikefascism #faszyzmhttps://t.co/SmcxAElvnY https://t.co/MWWGIPCDiY https://t.co/IyoJ3AOCXj pic.twitter.com/v7v9bgOvzY
— Nacjonalista.pl (@nacjonalistapl) 3 października 2017
Najnowsze komentarze