„Nowy Obywatel” nr 9 (60), datowany na lato 2013 r., trafił właśnie do dystrybucji. Choć w wielu zasadniczych sprawach różnimy się od środowiska wydającego ten periodyk, na pewno łączy nas troska o dobro wspólne, proekologiczne i prospołeczne podejście oraz krytyka neoliberalnej rzeczywistości i działań międzynarodowych korporacji.
W edytorialu czytamy m.in.:
W inicjatywach krytycznych wobec tego, co umownie nazywamy neoliberalizmem, ścierają się dwie koncepcje. Jedną wyraża tytuł niegdyś popularnej, choć zazwyczaj dość prostacko odczytywanej książki Ernsta F. Schumachera „Małe jest piękne”. Drugą można spotkać w postaci przekonania, że piękne jest tylko duże – czy będzie to scentralizowane państwo, czy nadzieje pokładane we władzy o zasięgu kontynentalnym (Unia Europejska) lub wręcz światowym, czy globalny ruch oporu w wielu miejscach naraz zamiast postawy „moja chata z kraja”.
Niniejszy numer „Nowego Obywatela” poświęciliśmy w dużej mierze refleksjom o tym, co i jak robić. Są w nim teksty o tym, że „małe jest piękne”, oraz wskazujące, iż „małe jest słabe”.
Spis treści TUTAJ
Na podstawie: nowyobywatel.pl
Najnowsze komentarze