Kolejna książka wydana w ramach „Biblioteki Szczerbca”. Lektura obowiązkowa dla każdego nacjonalisty i sympatyka naszej Idei.
Ostatnimi laty w szeroko pojętych mediach spoza głównego nurtu popularność zyskuje pojęcie cancel culture – wykluczenia z obiegu powszechnego poglądów i idei nie pasujących do koszmarnej wizji świata rządzących „Zachodem” buraczano-kawiorowych „elit”.
Nie jest to oczywiście zjawisko nowe. Po zakończeniu drugiej wojny światowej zwycięzcy – „demokraci” i sowieci pospołu – „cancelowali” wszystkich nieprzystosowanych do nowej rzeczywistości jeszcze bardziej skutecznie, niż obecnie: mordem, więzieniem, zsyłkami – by ostatecznie „gumkować” ich z ówczesnej przestrzeni publicznej katowskim coupe de grace: paląc ich książki wyciągane z bibliotek i prywatnych księgozbiorów „wrogów demokracji i postępu”.
Od ponad 40 lat nasze środowiska, w miarę możliwości, przywracają normalność w tym zakresie. Na demoliberalną (a wcześniej realsocjalistyczną) zasadą cancel culture odpowiedzieliśmy naszą własną: restore culture, czyli przywracaniem Polakom tego, co ważne i istotne dla rozwoju intelektualnego i duchowego.
Do tej kategorii należy dzieło „Na szlaku nacjonalizmu” profesora Zygmunt Cybichowskiego (1879-1946).
Autor, w okresie międzywojnia, należał do elity naukowej i prawniczej Europy. Pionier europejskiego i polskiego prawa międzynarodowego publicznego, konstytucjonalista, wykładowca akademicki (m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Lwowski, Haska Akademia Prawa Międzynarodowego), sędzia Stałego Trybunału Arbitrażowego w Hadze i Trybunału Kompetencyjnego Światowego Kongresu Stowarzyszenia Prawa Międzynarodowego w Warszawie, współtwórca dwóch polskich projektów konstytucyjnych, autor szeregu dzieł prawniczych i podręczników akademickich – i tak dalej, i tak dalej; zaiste, liczba osiągnięć i dokonań prof. Cybichowskiego ciągnie się niemal bez końca.
I był Zygmunt Cybichowski zadeklarowanym nacjonalistą. Człowiekiem, który miał znaczący wpływ na implementowanie postulatów nacjonalistycznych w rozwiązaniach prawnoustrojowych w Europie.
I dlatego dorobek Cybichowskiego musiał przez „postępowców” zostać wypalony do korzeni. Jak widać – nie udało się.
„Na szlaku nacjonalizmu” to dosłownie – jak stanowi podtytuł – rozważania prawnopolityczne, ustrojowe. To fundament myślenia o konstrukcji Państwa Narodowego, które może zaistnieć nie w oderwanych od rzeczywistości marzeniach, lecz w świecie realnym, jako jedyna alternatywa dla ustrojowych konstrukcji demoliberalnych, których istotę stanowi wrogość i pogarda wobec narodu. Patrząc z dzisiejszej perspektywy stwierdzić należy, że dzieło Cybichowskiego nie straciło nic ze swej aktualności – a nawet nabrało jeszcze większego, pełniejszego znaczenia.
Adam Gmurczyk
Patronem medialnym książki jest Dziennik Narodowo-Radykalny Nacjonalista.pl.
Do kupienia:
1. Sklep Archipelag – kliknij!
„Szczerbiec” jest jedynym pismem o profilu narodowo-radykalnym i tradycjonalistycznym na krajowym rynku wydawniczym. Zwalczamy bezkompromisowo wszystkich, którzy sprzeciwiają się idei Polski Narodowej. W ramach „Biblioteki Szczerbca” wydawane są książki, które powinien przeczytać każdy nacjonalista. Wszystkie osoby zaangażowane w projekt wykonują swoją pracę non-profit w wolnym czasie – nie ma u nas „wierszówek” lub „etatów”. Nie korzystamy z dystrybucji za pośrednictwem sieci kontrolowanych przez wielki kapitał. Jeśli chcą Państwo wesprzeć finansowo „Szczerbca” i kolejne wydawnictwa prosimy o darowizny:
Instytut Trzeciej Pozycji
Numer rachunku: 98 1600 1462 1813 2684 4000 0001
w tytule wpisać „Projekt Szczerbiec”.
*
Reklama pisma „Szczerbiec”
*
Najnowsze komentarze