Wiosna, a szczególnie miesiąc maj od zawsze były okresem wzmożonej aktywności nacjonalistów w wielu państwach Europy. Po tym jak były funkcjonariusz KGB z dnia na dzień zakończył „pandemię”, wszystko wydaje się wracać do normy po „obostrzeniach” narzucanych przez akwizytorów produktów farmaceutycznych koncernów. Zapraszamy na przegląd wydarzeń, który rozpoczynamy tradycyjnie manifestacjami z okazji Święta Pracy.
Szwecja, Norwegia, Dania, Islandia
Pod hasłem „Biali pracownicy zbudowali ten kraj” w kilkunastu miejscowościach swoje akcje przeprowadzili działacze Nordyckiego Ruchu Oporu, który obchodził niedawno swoje 25-lecie. Były pikiety z przemówieniami, przejazdy samochodów z tematycznymi banerami, rozwieszanie transparentów na wiaduktach oraz rozprowadzanie ulotek i plakatowanie.
Finlandia
W ojczyźnie słynnego snajpera (Simo Häyhä) swoją pierwszą w historii manifestację pierwszomajową zorganizował ruch Sinimusta Liike. Świetne antysystemowe i antykapitalistyczne przesłanie dobrze wróżą tej organizacji na przyszłość.
Niemcy
Narodowe Święto Pracy to od zawsze była swoista wizytówka niemieckiego ruchu nacjonalistycznego. Jak co roku manifestacje odbyły się w kilku miastach. Największa odbyła się w Dortmundzie, a organizowały ją wspólnie partie Die Rechte i NPD. W wydarzeniu wzięli także udział nacjonaliści z Węgier, Bułgarii, Czech, Francji oraz Szwajcarii.
Dzień przed przemarszem ulicami Dortmundu odbył się kongres inicjatywy „Fortress Europe”, która zrzesza nacjonalistów m. in. z Niemiec, Węgier, Czech, Bułgarii oraz Francji.
Swoje własne obchody pierwszomajowe zorganizowała w Zwickau partia Der Dritte Weg (Trzecia Droga). Obok haseł narodowo-rewolucyjnych nie zabrakło także wyrazów solidarności z narodem ukraińskim.
W Erfurcie pod hasłem „Żadnego pokoju z Systemem i kapitałem” manifestowali działacze i sympatycy partii Neue Stärke (Nowa Siła).
Z ważnych wydarzeń w Niemczech warto też wspomnieć o kongresie Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (NPD), który wbrew oczekiwaniom wielu osób ze środowiska nie zmienił nazwy partii – zabrakło 3 głosów delegatów.
Francja
Maj to miesiąc manifestacji ku czci świętej Joanny d’Arc. Są one zawsze okazją dla nacjonalistów i tradycjonalistów do wyrażania sprzeciwu wobec liberalno-kapitalistycznego Systemu, który niszczy prawdziwą Francję od wielu lat.
Właściwie tylko 2 organizacje zorganizowały 8 maja swoje marsze w stolicy Paryża. Pierwszą była katolicka i tradycjonalistyczna Civitas, w szeregach której znalazło swoje miejsce wielu nacjonalistów rozczarowanych „dediabolizacją” dawnego Frontu Narodowego.
Drugą była nacjonalistyczno-monarchistyczna Action Francaise (Akcja Francuska).
Niezmordowany Yvan Benedetti planował również organizację przemarszu ulicami francuskiej stolicy, jednak został on zakazany przez władze. Ostatecznie skończyło się na złożeniu kwiatów pod pomnikiem francuskiej patriotki i świętej Kościoła. Jednak 7 maja 2022 roku udało się zorganizować pod auspicjami „Jeune Nation”, „LesNationalistes” i „Alliance for Peace and Freedom” międzynarodową konferencję „Forum de l’Europe et de la Nation”, tym razem pod hasłem „NATO precz z Europy”. Głos zabrali nacjonaliści z Francji, Grecji, Bułgarii, Hiszpanii, Portugalii i Rumunii.
W maju nie mogło także zabraknąć uroczystości ku czci Sebastiena Deyzieu, młodego narodowego rewolucjonisty, który zginął podczas antyamerykańskiej manifestacji w 1994 roku. Tegoroczne obchody były największymi od lat – relacja na naszym portalu TUTAJ.
Hiszpania
W Walencji w pierwszomajowej manifestacji zorganizowanej przez España 2000 i Juventud Nacional wzięli także udział narodowi syndykaliści z La Falange.
W Madrycie antysystemową manifestację zorganizowała młodzieżówka partii La Falange – relacja na naszym portalu TUTAJ.
Małe, lokalne akcje organizowali również działacze Hacer Nacion i Bastion Frontal.
Włochy
Represje reżimu na jakiś czas de facto wyeliminowały Forza Nuova z organizacji jakichkolwiek większych wydarzeń. Na placu boju zostali narodowi rewolucjoniści z CasaPound Italia, którzy pod koniec maja zorganizowali stacjonarną manifestację (władze zakazały marszu ulicami Rzymu) – relacja na naszym portalu TUTAJ.
Na wyróżnienie spośród działających organizacji zasługuje niewątpliwie Comunità Militante dei Dodici Raggi. Pomimo licznych procesów i represji skorumpowanego reżimu włoscy antysystemowcy organizują regularnie akcje, konferencje i koncerty oraz wydają książki i płyty z muzyką tożsamościową.
Polska
Nacjonalistyczne manifestacje pierwszomajowe, które gromadziły po kilkaset osób są już wspomnieniem. Z dobrych wiadomości należy wymienić powrót po przerwie do działalności wydawniczej środowiska Narodowego Odrodzenia Polski – wkrótce pojawią się szczegółowe informacje. Udało się także zorganizować rajd nacjonalistów śladami słynnego „Ognia” oraz kolejne wydarzenie w ramach kampanii „Spotkanie z Nacjonalizmem” – relacja na naszym portalu TUTAJ.
13 czerwca 2022 o 20:30
Świetny raport, uznanie dla autora. Przy okazji jak zobaczyłem „Trzecia Droga” i porównałem sobie z tym co prezentują ci kabareciarze w Polsce (koszulki ACAB i FCK AFA noszone przez jakiś szkieletorów), to Niemcy powinni wystąpić z jakimś pozwem o zaprzestanie używania tej nazwy haha.
14 czerwca 2022 o 10:34
Kolego weź na wstrzymanie, bo masz jakąś obsesję. Po ch….. ciągle wspominasz o grupie o której praktycznie nikt w tym kraju nie słyszał? Skup się na sobie a będziesz zdrowszy.
14 czerwca 2022 o 09:59
Dobrze, że wszystko wraca na dobre tory. Bez akcji ulicznych nie ma szans na zwycięstwo.
14 czerwca 2022 o 16:21
Wczoraj plandemia, dziś srojna, jutro globcio, a pętla Agendy2030 zaciska się coraz mocniej na szyi białego człowieka. Nie będziesz posiadać niczego i będziesz szczęśliwy – inflacja 15%, paliwo 8zł/L, a ilość owiec na medsach rekordowa.
14 czerwca 2022 o 16:28
Ale każdy protestujący jest ruską onucą! Nawet „antyszczepionkowców” wyciągają z szafy, tylko nazistuf i Chitlera brakuje do kompletu, ale nie takie rzeczy kurwizja wyczaruje.