Michaił Bakunin, jeden z ojców anarchizmu, rewolucjonista, zwolennik polskiej walki narodowowyzwoleńczej. Nie był nacjonalistą, nie miał wspólnego wspólnego z naszymi ideami, ale….. Gdy zwolennicy Trzeciej Pozycji głoszą hasło „Ani Marks, ani Rockefeller”, to jest to wyraz sprzeciwu wobec antynarodowych ideologii marksizmu i liberalizmu. Gdy piszemy o wspólnych korzeniach komunizmu i kapitalizmu, opieramy się na faktach, które były dostrzegalne także dla Bakunina. On sam pisał:
Sam będąc Żydem, Marks miał wokół siebie, w Londynie, Francji, a szczególnie w Niemczech ciżbę mniej lub bardziej intrygujących, obrotnych, spekulujących Żydów. Jak zawsze i wszędzie byli to agenci handlowi lub bankowi, pisarze, politycy, korespondenci gazet różnych odcieni – jedną nogą w banku, drugą w ruchu socjalistycznym, z ich zadami spoczywającymi na niemieckiej codziennej prasie – możecie sobie wyobrazić jaką, przyprawiającą o mdłości literaturę, produkowali.
Cały ten żydowski światek, który tworzy jedną sektę nastawioną na zysk, którą tworzą krwiopijcy, który jest jednym żarłocznym pasożytem, ściśle i poufale ze sobą powiązany nie tylko poza granicami narodowymi, ale także bez względu na polityczne opcje i poglądy – ten żydowski świat w dniu dzisiejszym stoi zarówno do dyspozycji Marksa jak i Rothschilda. Jestem pewien, iż Rothschild ze swej strony docenia wielce cnoty i zalety Marksa, Marks zaś odpłaca mu się instynktowną życzliwością i wielkim szacunkiem względem niego.
Może się to wydawać dziwne? Cóż bowiem może łączyć komunizm i wielkie banki? Oh! Marksistowski komunizm dąży do ogromnej centralizacji w państwie. A gdy takowa zaistnieje, musi powstać centralny bank państwowy. A gdy takowy bank powstanie, naród żydowski o skłonnościach pasożytniczych, spekulujący na pracy ludzi – zawsze znajdzie sposób, aby panować.
Słowa, których nie trzeba komentować.
Na podstawie: nacjonalista.pl/Michael Bakunin, 1871, Personliche Beziehungen zu Marx. In: Gesammelte Werke. Band 3. Berlin, s. 204-216
Najnowsze komentarze