W dymie papierosowym obecne jest ok. 4 tys. różnych związków chemicznych, z czego setki są toksyczne, a 40 z nich stanowią związki rakotwórcze. Do czego prowadzi palenie papierosów?
Szkodliwe substancje zawarte w dymie tytoniowym mogą bezpośrednio działać na komórki błony śluzowej oskrzeli, prowadząc m.in. do rozwoju przewlekłego stanu zapalnego. Badania dowodzą, że palenie tytoniu zwiększa nawet o 30 proc. ryzyko wystąpienia astmy.
Palenie papierosów powoduje obniżenie dobrego cholesterolu HDL i zwiększa poziom złego cholesterolu LDL.
Palenie papierosów powoduje wysychanie śluzówki jamy ustnej i redukuje ilość śliny. Ślina pomaga naturalnie czyścić zęby, chroni je też przed próchnicą. Kiedy mamy sucho w ustach, nie ma czym spłukać z zębów zawartych w dymie związków. Pod wpływem palenia zwiększa się też ryzyko wystąpienia chorób przyzębia, narasta kamień nazębny, który też zmienia barwę zębów. Palenie prowadzi do próchnicy i paradontozy.
Palenie papierosów jest jednym z głównych czynników ryzyka zawału serca i udaru mózgu. Nikotyna i tlenek węgla zawarte w dymie tytoniowym zmniejszają stężenie tlenu zawartego we krwi. Uszkadzają ściany naczyń krwionośnych, przyspieszają proces tworzenia blaszki miażdżycowej oraz inicjują powstawanie zakrzepów we krwi.
Palenie papierosów może uszkadzać komórki jajowe u kobiet i zwiększa ryzyko wystąpienia u nich cykli bezowulacyjnych. U kobiet regularnie palących może też dojść do zmian konsystencji śluzu, przez co plemnikom trudniej dotrzeć do jajeczka. U mężczyzn nałogowe palenie prowadzi do uszkodzenia DNA nasienia, zmniejsza liczbę plemników i negatywnie wpływa na ich ruchliwość.
Z badań naukowych wynika, że palacze są dwa razy bardziej narażeni na rozwój gruźlicy w porównaniu z osobami, które nie palą.
Składniki dymu tytoniowego mają bezpośredni wpływ na powstawanie wrzodów. Poza tym u palaczy częściej dochodzi do nawrotów, a także do trudniejszego gojenia wrzodu.
Palenie tytoniu sprzyja degeneracji plamki żółtej (AMD), tej części oka, która umożliwia ostre widzenie centralne.
Palenie sprzyja osteoporozie i złamaniom. Dym papierosowy stymuluje organizm do produkcji nadmiernej ilości białek odpowiedzialnych za procesy naturalnego rozkładu kości, który stale zachodzi w naszym ciele.
Dym tytoniowy zwiększa ryzyko rozwoju nie tylko raka płuca, ale także m.in. raka języka, wargi, jamy ustnej, krtani, tchawicy, nerki, pęcherza moczowego, trzustki, wątroby, przełyku, prostaty, żołądka, piersi, szyjki macicy. Zwiększa też ryzyko rozwoju nowotworów krwi (białaczki).
Każda zakupiona paczka papierosów to także zysk dla międzynarodowych koncernów wspierających zboczeńców oraz walczących z Tradycją i nacjonalizmem. To zastanawiające, że niektóre osoby deklarujące się jako nacjonaliści potrafią wspierać globalistów setkami złotych miesięcznie, a nie potrafią wygospodarować raz na jakiś czas kilkunastu złotych na zakup narodowo-radykalnych wydawnictw…
Nacjonalizm przeciwko niszczącym używkom! TAK dla zdrowego trybu życia i idei straight edge!
Na podstawie: nacjonalista.pl
9 października 2018 o 17:36
Nacjonalistyczny straight edge – jedyna właściwa odpowiedź!