„Antyfaszystowskie” błazny ujadają, próbują wprowadzać coraz to nowe „gumowe paragrafy” celem zwalczania śródziemnomorskiej Idei. Wszystko na nic. Każdego roku ponad 50 000 osób odwiedza w Predappio grób przywódcy faszystowskiej rewolucji, aby oddać mu hołd w rocznicę urodzin, Marszu na Rzym i śmierci. Lokalne władze we współpracy z rządem chcą wybudować na miejscu muzeum, które miałoby dokumentować „horror czasów faszyzmu” i być przeciwwagą dla swoistego kultu Duce.
Tym co niepokoi demokratów we Włoszech jest także popularność idei faszyzmu w internecie. Strony i grupy w mediach społecznościowych gromadzą po kilkadziesiąt tysięcy osób. Odpowiedzią ma być zaostrzenie kar za „propagowanie”.
Historyk Philippe Foro podkreślił, że 20 lat faszyzmu odcisnęło swój ślad w społeczeństwie, a wiele osób docenia socjalne osiągnięcia wspomnianego okresu. Jego koleżanka po fachu, Marie-Anne Matard-Bonucci, ubolewa z kolei nad „ignorancją” młodych ludzi, którzy nie wiedzą nic o „rasistowskiej i krwiożerczej” naturze rządów Benito Mussoliniego. Znowu te kłamstwa. Słusznie nawoływał Francois Duprat, legendarny narodowy rewolucjonista: „Nie możemy pozwolić naszym oponentom, marksistom i systemowcom, na posiadanie monopolu prezentacji historycznych postaci, faktów i idei”.
Pamięć o Duce kultywują liczne stowarzyszenia i ruchy polityczne. Najważniejszym z nich jest CasaPound Italia, wprost odwołujące się do dziedzictwa faszyzmu. Więcej o historii oraz ideologii CasaPound w 152. numerze magazynu „Szczerbiec” – szczegóły wydawnictwa TUTAJ.
Na podstawie: nacjonalista.pl/20minutes.fr
15 maja 2019 o 22:51
Chociaż nie jestem faszystą,a narodowym radykałem,to i tak podnoszę prawą rękę i mówię:Saluto il Duce!
19 grudnia 2019 o 22:58
Faszyzm = narodowy radykalizm. Ja nie widzę różnicy pomiędzy faszyzmem, a narodowym radykalizmem. Od faszyzmu mogą się odcinać co najwyżej pizdeusze z ONR, a nie poważni i świadomi swoich poglądów NR. Rozróżnianie faszyzmu i NR jest o tyle bez sensu, że nie ma wyraźnej granicy pomiędzy tymi dwoma ideologiami, bo zarówno faszyzm, jak i NR były różnorodne ideowo, tak że np początkowo faszyści (z okresu sansepolcrismo) włoscy oraz faszyści brytyjscy od Mosleya byli bliżsi umiarkowanym NR z ONR ABC niż radykalnej Falandze. Za to RNR Falanga była bliższa modelowi faszyzmu centralistycznego, totalnego. Ja się uważam zarówno za NR, jak i za faszystę, bo uważam te dwa terminy (ideologie) za synonimy. Włoscy faszyści byli włoskimi narodowymi radykałami, a polscy NR byli polskimi faszystami. I to nie jest żadną ujmą dla polskich NR, bo faszyzm jest gut, faszyzm to zdrowie.
22 lutego 2023 o 02:48
„Nie możemy pozwolić naszym oponentom, marksistom i systemowcom, na posiadanie monopolu prezentacji historycznych postaci, faktów i idei…”
Ów oryginalny cytat jest dłuższy, w następnych zdaniach Duprat tłumaczy DLACZEGO nie możemy. Generalnie gdzieś to kiedyś w necie znalazłem, ale teraz już niestety nie umiem tego znaleźć. Jeśli ktoś zna dokończenie to proszę o podesłanie.
26 lipca 2023 o 16:27
Zdeklarowanym celem François Duprata jest rehabilitacja faszyzmu . W ten sposób François Duprat w maju 1976 roku stwierdza :
„Nie możemy pozostawiać naszym przeciwnikom, marksistom i reżimistom, monopolu na historyczną prezentację ludzi, faktów i idei. Ponieważ historia jest wspaniałym narzędziem walki i bezcelowe byłoby zaprzeczanie, że jedną z ważnych przyczyn naszych trudności politycznych jest historyczny wyzysk i systematyczne wypaczanie doświadczeń nacjonalistycznych z przeszłości. […] W odpowiedzi na tę potrzebę […] zespół intelektualistów, profesorów, nacjonalistów stworzył Revue d’Histoire du fascisme . ”
Źródło: pl.frwiki.wiki/wiki/Fran%C3%A7ois_Duprat_(homme_politique)