„Faszyzm” przekracza granice państw i kontynentów. Doświadczenia włoskiego ruchu CasaPound zainspirowały naszych argentyńskich kolegów ze Stowarzyszenia Kulturalnego „Littoria” (Asociación Cultural Littoria). Zorganizowali oni w Buenos Aires konferencję i koncert pod hasłem „Dwa narody, jedna Idea”, w której udział wzięli m.in. Gianluca Iannone – lider CPI – oraz odpowiedzialny za kontakty zagraniczne w organizacji Sébastien Magnificat (wywiad z nim w 152. numerze magazynu „Szczerbiec”). Na scenie wystąpiły zespoły Zetazeroalfa, SPQR, Bronson, Fides i Gladius.
Wydarzenie było okazją do zacieśnienia kontaktów między narodowymi rewolucjonistami nie tylko z Argentyny i Włoch, ale również z Chile, Brazylii, Kolumbii i Wenezueli.
Stowarzyszenie „Littoria”, którego liderem jest Fernando Radrizzi, podkreśla swoje przywiązanie do idei nacjonalizmu i tradycji europejskich ruchów NR. Broni suwerenności i niepodległości Argentyny, występuje przeciwko obcym bazom wojskowym oraz okupacji Malwinów przez Wielką Brytanię. Działacze angażują się w pomoc ubogim rodakom (zbiórki żywności i odzieży) oraz ofiarom klęsk żywiołowych, organizują manifestacje i konferencje, słowem są jednymi z Nas.
13 kwietnia 2018 o 15:54
Arriba Littoria, arriba NOP! Saludos a nuestros camaradas en Argentina!
27 lipca 2018 o 00:47
Rozumiem, że argentyńscy nacjonaliści z organizacji Littoria prezentują ze sobą faszyzm w stylu włoskim. Ciekawi mnie jednak jaką wersję faszyzmu przyjmują (np. trzeciomillenijny CasaPound, czy trzeciopozycyjny Forza Nuova), czy popierają republikę, czy monarchię. Jakie mają zdanie na temat falangizmu mającego wpływy w Ameryce Łacińskiej, w tym Argentynie oraz na temat justycjalizmu/peronizmu, co sądzą o ruchach lewicowo-narodowych w Ameryce Łacińskiej (np. Hugonie Chavezie, Evo Moralesie, Che Guevarze itd.). Warto też wspomnieć o argentyńskich narodowych socjalistach z ugrupowania Badera Vecinal (dawniejsze nazwy: Partido Nuevo Triunfo, Partido Nacionalista de los Trabajadores), którzy odeszli z Partii Justycjalistycznej po tym, gdy „Justycjaliści” zdradzili ideały peronizmu. Ugrupowanie oprócz narodowego socjalizmu odwołuje się również do peronizmu w oryginalnej-pierwotnej postaci bez współczesnych lewackich i „konserwowych” zniekształceń (dzisiaj Partia Justycjalistyczna podzielona jest na dwie frakcje, jedna jest lewacka, druga jest pipi-prawicowa i konserwatywna, ale oryginalnych trzeciopozycyjnych peronistów pozostało niewiele w partii). Demoliberałowie posądzają ich o neonazizm, być może podzielają pewne koncepty z takimi ugrupowaniami jak Combat18/BH, ale bredzenie, że się czają, by dokonać drugiego holokaustu nadaje się na ostre leczenie w Choroszczy.
16 września 2019 o 22:27
Link do strony brazylijskich nacjonalistów z organizacji Semper Si na fb:
facebook.com/Sempersioficial/