Narodowo-rewolucyjna organizacja Junge Nationaldemokraten, która jest swoistą kuźnią kadr dla niemieckiego ruchu nacjonalistycznego, potwierdziła po raz kolejny swoją antykapitalistyczną i trzeciopozycyjną orientację ideowo-polityczną. W interesującym tekście „Dlaczego nacjonalizm jest antykapitalistyczny?”, aktywiści NR zza zachodniej granicy piszą m.in.:
Kapitalizm nie jest jedynie formą gospodarczej organizacji państwa lub rynku. Chodzi tu także o logiczne następstwo liberalnego myślenia. Liberalizm jest właściwie podstawą kapitalizmu. W marksistowskiej i lewicowej teorii i krytyce kapitalizmu występuje częste zrównanie kapitalizmu z gospodarką rynkową. My stwierdzamy, iż kapitalizm nie jest właściwie gospodarką rynkową, lecz powinien być określany jako gospodarka odsetkowa, która wywołuje ciągły wzrost długu i musi zakończyć się śmiercią gospodarki. W obrębie gospodarki odsetkowej zadłużeni (a więc narody) nie mogą spłacić swojego długu, gdyż są więźniami zachcianek swoich wierzycieli (banków, klanów finansowych). W takim klimacie degradacja środowiska naturalnego, manipulacje genetyczne, radykalny spadek dochodów, masowe bezrobocie, demontaż systemu socjalnego, upadek kultury i wartości, są logicznymi następstwami. W czasie gdy czerwoni atakują drobnych przedsiębiorców, który sami są ofiarami tego Systemu, wielcy kapitaliści powiększają władzę i pieniądze. Nie możemy zapominać o prawdziwych wrogach narodów i wolności. Są nimi kapitalizm i idący z nim w parze liberalizm. Domagamy się przełamania niewoli odsetek. Kapitał ma służyć gospodarce, a ta narodowi. Kto odwraca tą kolejność, jest wrogiem gospodarczej wolności.
WT
Na podstawie: aktion-widerstand.de
8 lutego 2015 o 12:54
”Kapitalizm nie jest jedynie formą gospodarczej organizacji państwa lub rynku. Chodzi tu także o logiczne następstwo liberalnego myślenia. Liberalizm jest właściwie podstawą kapitalizmu. W marksistowskiej i lewicowej teorii i krytyce kapitalizmu występuje częste zrównanie kapitalizmu z gospodarką rynkową. My stwierdzamy, iż kapitalizm nie jest właściwie gospodarką rynkową, lecz powinien być określany jako gospodarka odsetkowa, która wywołuje ciągły wzrost długu i musi zakończyć się śmiercią gospodarki. W obrębie gospodarki odsetkowej zadłużeni (a więc narody) nie mogą spłacić swojego długu, gdyż są więźniami zachcianek swoich wierzycieli (banków, klanów finansowych). W takim klimacie degradacja środowiska naturalnego, manipulacje genetyczne, radykalny spadek dochodów, masowe bezrobocie, demontaż systemu socjalnego, upadek kultury i wartości, są logicznymi następstwami. W czasie gdy czerwoni atakują drobnych przedsiębiorców, który sami są ofiarami tego Systemu, wielcy kapitaliści powiększają władzę i pieniądze. Nie możemy zapominać o prawdziwych wrogach narodów i wolności. Są nimi kapitalizm i idący z nim w parze liberalizm. Domagamy się przełamania niewoli odsetek. Kapitał ma służyć gospodarce, a ta narodowi. Kto odwraca tą kolejność, jest wrogiem gospodarczej wolności.,,
Nie myślałem, że kiedyś to powiem o Niemieckich Nacjonalistach ale świetnie przedstawili Kapitalizm i Liberalizm, a u nas dalej większość Nacjonalistów krzyczy że praktycznie na całym świecie jest Socjalizm, i że za wszystkie złe rzeczy odpowiada Socjalizm, ręce opadają.
8 lutego 2015 o 16:25
Dlatego, że ludzie mylą pojęcia. Nie wiedzą jak działa ekonomia i jak działa właśność. Im więcej państwa w gospodarce tym więcej przywilejów dla wielkiego kapitału. Oligarchizacja gospodarki jest wprost propocjonalna do udziału państwa w gospodarce.
Żeby uniknąć oligarchizacji, trzeba się oprzeć na własności prywatnej, połączonej z syndykalizmem, czyli stworzeniem reguł współdziałania, a nie brutalnej walki konkurencyjnej.
Im więcej państwa w gospodarce, im więcej socjalu, tym więcej wyzysku i władzy wielkiego kapitału. Zamiast państwa, czyli nikogo lub bandy skorupowanych łajdaków, trzeba postawić na wzajemne, ściśle kontrolowane związki prywatnych właścicieli, którzy będą nawzajem się kontrolować.
8 lutego 2015 o 15:31
Kapitalizm państwowy połączony z etatyzmem i planowaniem w długiej perspektywie czasu (nie kilkuletni kołowrót wyborczy) jest ok. Niebezpieczne jest nieograniczone otwieranie rynku i wycofywanie się państwa co w praktyce skutkuje wyzyskiem, nadużyciami w stronę pracowników i prywatnymi kartelami, oglipolami, monopolami.
8 lutego 2015 o 16:20
Kapitalizm państwowy jest do dupy, ponieważ powoduje korupcję i kumoterstwo, to jest od dawna znane.
Zamiast kombinować i zniżać się do poziomu socjalistów czy komunistów, trzeba pójść dokładnie „trzecią drogą”, czyli na zasadzie syndykalizmu. Spółdzielczość, własność dzielona, tworzenie klastrów. A wszystko to oparte na prywatnej własności. Bo własność państwowa, to własność niczyja. A kapitalizm państwowy jak sama nazwa wskazuje jest takim samym zdegenerowanym systemem oligarchicznym jak i czysty kapitalizm monopolistyczny. Z tą różnicą, że oligarchami staja się ci, mający wtyki we władzach i znajomości.
Precz z własnościa państwową, precz z socjalizmem i kapitalizmem.
Tylko syndykalizm, kooperacja, prywatna własność, połączona ze spółdzielczością.
8 lutego 2015 o 23:53
Bardzo dobre i słuszne stanowisko niemieckich NR. Oby to oni nadawali ton tamtejszemu ruchowi nacjonalistycznemu.