W Libii za rządów Kadafiego:
1. Elektryczność była bezpłatna dla wszystkich obywateli; obywatel libijski nie znał pojęcia rachunku za elektryczność..
2. Zgodnie z prawem kredyty były nieoprocentowane, przysługiwały wszystkim Libijczykom, a wszystkie banki były państwowe.
3. Posiadanie mieszkania jest w Libii uważane za prawo człowieka.
4. Wszyscy młodzi małżonkowie otrzymywali od rządu $60,000 dinarów (U.S.$50,000) na zakup mieszkania i rozpoczęcie wspólnego życia.
5. Edukacja i opieka medyczna były darmowe. Zanim zaczął rządzić Kadafi 75% Libijczyków było analfabetami; obecnie tylko 17%.
6. Jeżeli obywatel libijski chciał zostać farmerem, dostawał od rządu na dobry początek bezpłatnie ziemię, budynki gospodarcze, materiał siewny oraz zwierzęta gospodarcze.
7. Jeżeli obywatel libijski nie mógł w kraju studiować kierunku, jaki pragnął studiować, albo też nie mógł w kraju otrzymać pomocy medycznej, jakiej potrzebował – rząd wysyłał go na swój koszt za granicę dodatkowo dając mu U.S.$2,300/miesiąc na mieszkanie i samochód.
8. Jeżeli libijski obywatel kupował samochód, rząd płacił 50% ceny.
9. Cena benzyny w Libii wynosiła 14 centów za 1 litr.
10. Libia nie miała żadnych długów zewnętrznych, a posiadała za to rezerwy wynoszące 150 miliardów dolarów. Obecnie są one zamrożone.
11 .Jeżeli obywatel libijski nie był w stanie znaleźć pracy po studiach, rząd płacił mu równowartość średniej płacy w jego specjalności, dopóki nie znalazł zatrudnienia
12. Każdemu libijskiemu obywatelowi rząd wpłacał na jego konto bankowe dywidendy ze sprzedaży ropy.
13. Becikowe wynosiło U.S.$5,000
14. Czterdzieści bochenków chleba kosztowało 15 centów amerykańskich.
15. 25% Libijczyków ma wyższe wykształcenie.
16. Za rządów Kadafiego zaczęto największy na świecie projekt irygacji – Great Manmade River – w celu zapewnienia dostaw wody pustynnemu krajowi.
I bez wątpienia te wszystkie szesnaście dobrodziejstw przeminęło wraz z jaśminową rewolucją.Czy ktoś potrafi mi powiedzieć, po co to było Libijczykom? Że to się opłaciło Rosji, czy UE – to oczywiste. Ale czy tamtejsza ludność naprawdę wierzyła, że teraz im będzie jeszcze lepiej?
Z czego się tak cieszą?
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=27280
29 listopada 2011 o 23:22
A potwierdziłby to ktoś? Bo trochę mi to się za cudowne wydaje.