W kwietniu i maju 1940 roku władze sowieckie dokonały zbrodni ludobójstwa. Ukradkiem, bez sądów, wymordowano w Katyniu i innych miejscach ponad 22 tysiące osób – polską elitę polityczną, gospodarczą, intelektualną i wojskową. W ten sposób komunistyczna Rosja szykowała się do opanowania Europy. W czasie procesu norymberskiego Sowieci winą za to ludobójstwo obciążyli – za zgodą sojuszników – Niemcy. I przez długie lata rządy „demokratycznych państw” Zachodu przed swoimi obywatelami ukrywały lub fałszowały prawdę o Katyniu. Ci, którzy ośmielali się mówić – i to nie tylko w krajach żyjących pod komunistyczną okupacją – narażali się na szykany i represje.
Dzisiaj, w kolejną rocznicę komunistycznej masakry w Katyniu pamiętać musimy, że choć sowiecki komunizm upadł, to jednak jego spadkobiercy nadają ton życiu publicznemu całej Europy i świata.
Na podstawie: Biuro Informacyjne NOP
14 kwietnia 2011 o 00:22
Pozwolę sobie przypomnieć tylko,że owa zbrodnia była dokonana po czterech konferencjach NKWD-Gestapo i działania były kompleksowym wyniszczeniem elit Narodu Polskiego i była skoordynowana z akcja AB w GG.